Change language: CZ EN FR DE RU
Network Security Monitoring Cluster součástí mezinárodního projektu FIRE

Network Security Monitoring Cluster součástí mezinárodního projektu FIRE

NSMC se účastní projektu FIRE, který byl podpořen ze 7. rámcového programu EU, tematické priority ICT, částkou více než 1 mil. eur. Projekt plánuje zapojení evropských klastrů z Itálie, Portugalska, Francie, Nizozemí, Slovenské republiky,...
NetSecurity Cluster

NetSecurity Cluster

Klastr je nezávislé sdružení firem nejen zabývajících se počítačovou bezpečností. Snažíme se o zviditelnění této problematiky neboť kritická infrastruktura je napojena na IT a kybernetická válka není pouze mýtus.
Naše služby

Naše služby

Myslíte si, že je Vaše firemní síť bezpečná? Dochází k výpadkům nebo zpoždění na síti a nevíte proč? Nabízíme Vám audit počítačové i optické sítě, uděláme Vám rentgen Vašeho IT!
CSIRT pro bezpečnou síť

CSIRT pro bezpečnou síť

CSIRT aneb Computer Security Incident Response Team je systém zabezpečení sítí, který podporuje Evropská unie, její agentura ENISA. K tomuto přístupu se hlásí i Network Security Monitoring Cluster. Chcete vědět více? Napište nám.

Novinky

Účast na ISSS 2014

9. 04. 2014

NSMCluster se společně se čtyřmi svými členy zúačastnil konference ISS, která se konala již po sedmnácvé v Hradci Králové. Jedná se o jednu z největších akcí zaměřených na informatizaci a reformu veřejné správy v celém regionu střední a východní Evropy. Během dvoudenního programu se uskutečnilo přibližně 200 přednášek, prezentací a diskusních setkání, ve výstavní části se představilo přes 100 dodavatelů technologií a služeb, institucí a dalších subjektů. Počet registrovaných hostů konference opět překročil 2 tisícovky.

Spoluúčastnícími členy byly společnosti:

AXENTA a.s.                                 

FerretApps...

Více informací

Účast INVEA-TECH na konferencích Účast INVEA-TECH na konferencích

7. 04. 2014

Členská společnost  NSMCluster, firma INVEA-TECH, a.s., dne 4. 6. 2014 informovala na svém webu o svých aktivitách v minulých týdnech na velkých akcích, nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Více informací

Krymský konflikt ohrožuje kybernetickou bezpečnost i v ČR

7. 03. 2014

Ve středu se konalo jednání mezi šéfem NBÚ Dušanem Navrátilem a poslanci branného výboru. Tématem bylo informování výboru o bezpečnostních opatřeních, které vzhledem ke krizi na Ukrajině NBÚ chystá. Úřad monitoruje situaci, neboť hackerské útoky mezi Ruskem a Ukrajinou jsou stále častější. Hackeři napadají vládní weby, objevily se i informace, že ruské lodě v oblasti Krymu používají rušičky, které ruší provoz mobilů.

Více informací

Návrh NBÚ vyhlášky o kybernetické bezpečnosti

24. 02. 2014

Dne 21. 2. 2014 Národní bezpečnostní úřad informoval, že vypracoval návrh vyhlášky o kybernetické bezpečnosti. Již jsme o jeho záměru informovali v sekci Novinky dne 28. 3. 2013.

Tato vyhláška je návrhem prováděcího předpisu k návrhu zákona o kybernetické bezpečnosti. Vyhláška naplňuje a rozvádí první pilíř zákona o kybernetické bezpečnosti - bezpečnostní opatření, nebo-li požadavky na standardizaci kritické informační struktury a významných informačních systémů.

 

Návrh vyhlášky je k dispozici na http://www.nbu.cz/cs/aktuality/600-nbu-vypracoval-navrh-vyhlasky-o-kyberneticke-bezpecnosti/.

 

Danou vyhlášku je také možné připomínkovat na pravni@nbu.cz

Více informací

NSMC mediálním partnerem veletrhu CeBIT NSMC mediálním partnerem veletrhu CeBIT

7. 02. 2014

Network Security Monitorig Cluster se stal jedním z mediálních partnerů veletrhu CeBIT.

Veletrh CeBIT je předním mezinárodním obchodním veletrhem pro celosvětovou branži informačních a telekomunikačních technologií doprovázeným odbornými konferencemi. Trvalý rozvoj veletrhu bude patrný i na CeBIT 2014. Dosavadní čtyři platformy budou přeneseny do osmi tématických oblastí, v jejichž rámci bude rozšířena nabídka pro speciální cílové skupiny a dále bude posílen program konferencí. CeBIT Global Conferences 2014 se budou konat v samostatné hale č. 8.

Více informací

Česká spořitelna hlásí další ohrožení svých klientů

30. 01. 2014

Česká spořitelna varuje své klienty před dalším hackerským útokem. Klienti jsou falešně nabádání ke stažení souboru, se kterým ale Česká spořitelna nemá nic společného. Jedná o tzv. phishingový email. Pomocí daného stažené souboru pak může virus ovládat internetové bankovnictví klienta.

Více informací

AGORA plus, a.s. Vás zve AGORA plus, a.s. Vás zve

27. 01. 2014

Člen NSM Cluster, společnost AGORA plus, a.s., dne 6.2.2014 slavnostně otevírá svou novou budovu, která se nachází na adrese Brno, Řípská 11 D. U této příležitosti zorganizovala celodení seminář na téma Data, dokumenty, finance.

Více informací

AXENTA partnerem McAfee AXENTA partnerem McAfee

13. 01. 2014

Společnost AXENTA a.s. dnes oficiálně oznámila, že se stala partnerem McAfee. AXENTA a.s. je jedním ze členů Network Security Monitoring Cluster.

Více informací

Další útok na Českou poštu Další útok na Českou poštu

9. 12. 2013

Česká pošta zaznamenala další útok hackerů. Jsou rozesílány podvodné emaily z adresy noreply@cz-post.org. Těm, kteří na email odpoví nebo se nechají přesměrovat na podvodné webové stránky, hrozí to, že jim útočníci nasadí škodlivý kód a mohou se tak dostat k citlivým údajům. 

Více informací

Stránky: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Partneři