Change language: CZ EN FR DE RU
Měsíc kybernetické bezpečnosti

Měsíc kybernetické bezpečnosti

Evropský měsíc kybernetick é bezpečnosti  (ECSM) je celoevropská kampaň, která probíhá v mě síci říjnu. Jejím cílem je podpořit osvětu v oblasti  kybernetické bezpečnosti mezi evrops kými občany. Kampaň též poskytuje...
Network Security Monitoring Cluster součástí mezinárodního projektu FIRE

Network Security Monitoring Cluster součástí mezinárodního projektu FIRE

NSMC se účastní projektu FIRE, který byl podpořen ze 7. rámcového programu EU, tematické priority ICT, částkou více než 1 mil. eur. Projekt plánuje zapojení evropských klastrů z Itálie, Portugalska, Francie, Nizozemí, Slovenské republiky,...
NetSecurity Cluster

NetSecurity Cluster

Klastr je nezávislé sdružení firem nejen zabývajících se počítačovou bezpečností. Snažíme se o zviditelnění této problematiky neboť kritická infrastruktura je napojena na IT a kybernetická válka není pouze mýtus.
Naše služby

Naše služby

Myslíte si, že je Vaše firemní síť bezpečná? Dochází k výpadkům nebo zpoždění na síti a nevíte proč? Nabízíme Vám audit počítačové i optické sítě, uděláme Vám rentgen Vašeho IT!
CSIRT pro bezpečnou síť

CSIRT pro bezpečnou síť

CSIRT aneb Computer Security Incident Response Team je systém zabezpečení sítí, který podporuje Evropská unie, její agentura ENISA. K tomuto přístupu se hlásí i Network Security Monitoring Cluster. Chcete vědět více? Napište nám.

Novinky

Pozvánka na seminář " Aktivní bezpečnost sítě"

25. 02. 2015

Dne 12.3.2015 bude naše členská firma NOVICOM společně s partnery – společností INVEA-TECH,ELAT a ALLIED TELESIS pořádat seminář, který se věnuje konceptu Aktivní bezpečnosti sítě, a jeho přínosům v oblasti kybernetické bezpečnosti – v souladu se schváleným zákonem (ZoKB).

Všichni jsou srdečně zváni, registrace je možné zasílat do 10. 3. 2015 na email marketing@novicom.cz

Více informací a program viz přiložený leták zde

Více informací

Invea-Tech otevírá pobočku v Austrálii a posiluje svůj americký tým Invea-Tech otevírá pobočku v Austrálii a posiluje svůj americký tým

12. 02. 2015

Společnost pokračuje v expanzi do zahraničí a potvrzuje status jedné z nejrychleji rostoucích tuzemských IT firem

Společnost Invea-Tech, přední dodavatel řešení pro ochranu podnikových sítí a zlepšování jejich výkonnosti, otevřela zastoupení v australském Melbourne. Na starosti bude mít obchodní aktivity a navazování partnerství v asijsko-pacifickém regionu. Po vzniku zastoupení v Německu a Beneluxu je to pro Invea-Tech v krátké době další významná zahraniční expanze, kterou potvrzuje status jedné z nejrychleji rostoucích tuzemských IT firem. Americkou pobočku společnosti zároveň začátkem ledna posílil David Raviv.

Více informací

Podvodný email na banky

13. 01. 2015

I když banky pravidelně informují své klienty o bezpečném chování na internetu, přesto si lidé nedávají pozor a podvodné emaily se stále objevují.

Dnes například Air Bank znovu ifnormovala své klienty a zopakovala jim pravidla správného chovádní při používání internetového  bankovnictví. Apeluje tak především na jejich bezpečnost a ochranu jejich financí.

Krok za krokem ukazuje, jak lze rozpoznat podvodný email, s jehož pomocí chtějí podvodníci z klientů vylákat jejich přihlašovací údaje.

I banka ČSOB varuje své klienty a dává podrobný návod, jak se chránit.

 

Více info:

https://www.airbank.cz/cs/vse-o-air-bank/novinky/pozor-na-podvodny-e-mail-s-zadosti-o-aktualizaci-udaju/

http://www.csob.cz/cz/Aktuality/Stranky/internetovi-zlodeji-se-prave-ted-snazi-ziskat-pristup-k-vasim-penezum.aspx

Více informací

Zákon o kybernerické bezpečnosti

12. 01. 2015

Již od 1.ledna 2015 vstoupil nový zákon o kybernetické bezpečnosti.  Česká republika tímto se tímto přidává i k dalším  zemím Evropské unie, které tímto způsobem chrání nejen státní sféru, ale částečně i soukromou.

Prováděcí předpisy k tomotu zákonu byly již ve sbírce zákonů publikovány 19. prosince 2014, a sice nařízení váldáy, vyhláška o kybernetické bezpečnosti a vyhláška o výzmaných informačních systémech a jejich určujících kritériích.

Více informací na:

http://computerworld.cz/aktuality/novy-zakon-o-kyberneticke-bezpecnosti-vstupuje-v-platnost-51661

https://www.kybez.cz/uvod/-/blogs/provadeci-predpisy-k-zakonu-o-kyberneticke-bezpecnosti?_33_redirect=https%3A%2F%2Fwww.kybez.cz%2Fuvod%3Fp_p_id%3D33%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-1%26p_p_col_count%3D1

Více informací

Nová posila našeho týmu Nová posila našeho týmu

5. 01. 2015

Od ledna 2015 je novou posilou NSMC Ing. Jiří Sedláček. Jeho hlavní náplní je:

Reprezentace a jednání za NSMC

Prezentace na konferencích a odborných akcích v ČR i zahraničí

Prezentace NSM Clusteru v Bruselu za účelem získání dotačních titulů, získávání dotačních titulů z EU

 

 

Níže uvádíme pár slov o jeho dosavadních pracovních zkušenostech:

Více informací

Pozvánka na seminář " Aktivní bezpečnost sítě"

18. 11. 2014

Dne 4.12. budou čtyři členské firmy, NOVICOM, Invea-Tech, Axenta a Elat,  pořádat seminář, který se věnuje konceptu Aktivní bezpečnosti sítě, a jeho přínosům v oblasti kybernetické bezpečnosti – v souladu se schváleným zákonem (ZoKB).

Všichni jsou srdečně zváni, registrace je možné zasílat do 2. 12. 2014 na email marketing@novicom.cz

 

Více informací a program viz přiložený leták zde.

Více informací

INVEA-TECH: Úspěch i po roce – opět v žebříčku Deloitte CE Technology Fast 50! INVEA-TECH: Úspěch i po roce – opět v žebříčku Deloitte CE Technology Fast 50!

10. 11. 2014

Už po patnácté vyhlásila společnost Deloitte CE žebříček 50 nejvíce rozvíjejících se technologických společností v regionu střední a východní Evropy. Člen NSMC, společnost INVEA-TECH, se v tomto žebříčku umístila už podruhé v řadě! Za posledních pět let firma zaznamenala 326 procentní růst, což jim vyneslo 46. místo. V rámci České republiky obsadili bronzovou příčku.

Kompletní přehled 15. Ročníku Deloitte CE Technology Fast 50 naleznete zde.

Více na https://www.invea.com/cs/novinky

 

Více informací

Účastí na SC Congressu v New Yorku vstoupila firma INVEA-TECH na americký trh! Účastí na SC Congressu v New Yorku vstoupila firma INVEA-TECH na americký trh!

4. 11. 2014

Obchodní ředitel společnosti INVEA-TECH,  zodpovědný za celosvětovou expanzi, Jiří Tobola prezentoval řešení FlowMon na sedmém ročníku SC Congress v New Yorku, čímž zahájili prodej i na americkém trhu.

Společnost saznamenala pozitivní zpětnou vazbu na své řešení a těší se na další spolupráci.

 

Více na https://www.invea.com/cs/novinky.

Více informací

NSCM se aktivně zúčastní ECSM 2014

14. 10. 2014

Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti*(ECSM) je celoevropská kampaň, která probíhá v měsíci říjnu. Jejím cílem je podpořit osvětu v oblasti kybernetické bezpečnosti mezi evropskými občany. Kampaň též poskytuje aktuální bezpečnostní informace prostřednictvím vzdělávání, sdílení dobré praxe a soutěží.

Více informací

Soutěž & průzkum měsíce kybernetické bezpečnosti

9. 10. 2014


Jak se orientujete v pojmech, institucích a aktuálním dění v oblasti kybernetické bezpečnosti?
Jaké jsou Vaše návyky v souvislosti s bezpečností v online prostředí?
Jak jsou na tom ostatní uživatelé internetu?

Více informací

Stránky: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Partneři