Change language: CZ EN FR DE RU
IT-SA

IT-SA

NSMCluster Vás zve na jednu z nejvýznamněších akcí, která se v Německu koná v oblasti IT. NSMCluster se bude aktivně účastnit.
Network Security Monitoring Cluster součástí mezinárodního projektu FIRE

Network Security Monitoring Cluster součástí mezinárodního projektu FIRE

NSMC se účastní projektu FIRE, který byl podpořen ze 7. rámcového programu EU, tematické priority ICT, částkou více než 1 mil. eur. Projekt plánuje zapojení evropských klastrů z Itálie, Portugalska, Francie, Nizozemí, Slovenské republiky,...
NetSecurity Cluster

NetSecurity Cluster

Klastr je nezávislé sdružení firem nejen zabývajících se počítačovou bezpečností. Snažíme se o zviditelnění této problematiky neboť kritická infrastruktura je napojena na IT a kybernetická válka není pouze mýtus.
Naše služby

Naše služby

Myslíte si, že je Vaše firemní síť bezpečná? Dochází k výpadkům nebo zpoždění na síti a nevíte proč? Nabízíme Vám audit počítačové i optické sítě, uděláme Vám rentgen Vašeho IT!
CSIRT pro bezpečnou síť

CSIRT pro bezpečnou síť

CSIRT aneb Computer Security Incident Response Team je systém zabezpečení sítí, který podporuje Evropská unie, její agentura ENISA. K tomuto přístupu se hlásí i Network Security Monitoring Cluster. Chcete vědět více? Napište nám.

Novinky

NSMC mediálním partnerem NSMC mediálním partnerem

5. 09. 2014

Network Security Monitoring Cluster se stal mediálním partnerem celoevropské kampaně nazvané Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti (European Cyber Security Month, ECSM). 

Koordinátory jsou Evropská agentura síťové a informační bezpečnosti (ENISA) a DG CONNECT.

Cílem celé akce je podpořit diskusi a zvýšit informovanost v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Více informací

Vyhláška o kybernetické bezpečnost - návrh rozeslán k připomínkám

11. 08. 2014

Národní bezpečnostní úřad vypracoval ve spolupráci s Ministerstvem vnitra a obrany, Českým telekomunikačním úřadem, Bezpečnostní informační službou a Úřeadem pro zahraniční styky a informace návrh vyhlášky o bezpečnostních opatřeních, kybernetických bezpečnostních incidentech, reaktivních opatřeních a o stanovení náležitostí podání v oblasti kybernetické bezpečnosti (vyhláška o kybernetické bezpečnosti) k provedení zákona o kybernetické bezpečnosti a o změně souvisejících zákonů (zákon o kybernetické bezpečnosti).

Tento návrh byl také konzultován se zástupci odborné veřejnosti a tímto tedy naplňuje a rozvádí především první pilíř zákona o kybernetické bezpečnosti, tj. obsah a rozsah bezpečnostních opatření pro kritickou informační infrastrukturu a významné informační systémy.

Návrh vyhlášky byl rozeslán do meziresortního připomínkového řízení dne 31. července 2014 a je možné jej připomínkovat do 21. srpna...

Více informací

Účast NSMC na veletrhu "it-sa" v říjnu 2014 Účast NSMC na veletrhu "it-sa" v říjnu 2014

16. 07. 2014

NSMCluster se aktivně zúčastní ICT Security veletrhu „it-sa“, který se koná 7.-9. října 2014 v Norimberku.

Veletrh je zařazen do projektu SVV a české firmy mají nárok na dotaci ve výši 120 000 Kč. Na veletrhu it-sa je organizován společný stánek pod záštitnou Agentury CzechTrade, účast na společném stánku je pokryta z dotace. Pokud by jste měli zájem, deadline pro nahlášení je 25.7.2014.

 

 

Více informací

TOP IT technologie pro rok 2014 podle analytické společnosti Gartner

3. 07. 2014

Bezpečnost je jedním z nejžhavějších problémů dneška v oblasti informačních technologií, pro IT manažery je však rovněž výzvou správně rozpoznat, které technologie jsou pro ochranu jejich byznysu nejdůležitější.
Analytická společnost Gartner na summitu Security & Risk Management prostřednictvím viceprezidenta Neila MacDonalda uvedla svůj report, který prezentuje aktuální TOP technologie pro informační bezpečnost v roce 2014.

Více informací

Dva týdny na odražení plánovaného kybernetického útoku po odhalení sítě botnet

18. 06. 2014

Britská National Crime Acency (NCA) varovala, že lidé mají dva týdny na ochranu před rozsáhlým počítačovým útokem
- Uživatelé by měli podniknout okamžité kroky na ochranu svých počítačů po tom, co americké úřady odhalily rozsáhlou zločineckou síť
- FBI ve spolupráci s NCA odhalila botnet síť, která sloužila k odcizování osobních a finančích údajů
- předpokládá se, že k dnešnímu dni bylo v této síti sdruženo více než 15 tisíc malwarem infikovaných počítačů

Celý článek na (EN) http://www.bbc.co.uk/news/technology-27668260.

 

Více informací

Nizozemí a USA spolupracují ve výzkumu online a mobilní bezpečnosti

17. 06. 2014

NWO-EW na nizozemském ministerstvu bezpečnosti a spravedlnosti a Úřad pro národní bezpečnost Spojených států, oddělení Science & Technology (S&T), divize Kyberbezpečnosti budou společně financovat tři výzkumné projekty zaměřené na kybernetickou bezpečnost, nizozemští a američtí vědci tak obdrží grant v celkové výši zhruba 1,3 milionu eur. Cílem projektů je zvýšit online i mobilní bezpečnost.

Více informací

Jaká bude podoba kybernetické bezpečnosti budoucnosti podle reportu od Microsoftu?

9. 06. 2014

Do roku 2025 se bude téměr 5 miliard uživatelů připojovat k internetu prostřednictvím několika miliard různorodých zařízení. Jak bude společnost reagovat na tuto globální změnu a jak zajistí bezpečnost v tomto novém světě ?

Nový report od společnosti Microsoft Cyberspace 2025: Today's decisions, Tomorrow's Terrain se snaží přinést pohled za horizont a identifikovat technické trendy budoucnosti - jaké změny nastanou. Cloud computing, Internet of Things (IoT), big data a kybernetická bezpečnost jsou velkými tématy již dnes, stávají se však kritickými tématy zítřka.

Více informací

IT odborníci i Gartner potvrzují zásadní význam bezpečnosti v oblasti Big Data

12. 05. 2014

Uživatelé, průmysl i výzkumníci v oblasti ICT se shodují na zásadním významu bezpečnosti v oblasti Big Data.  Tuto skutečnost potvrdila i analytická společnost Gartner v nedávno vydaném reportu.

Klíčovými aspekty zjištěnými v tomto reportu jsou:
- Hackeři a pachatelé kybernetických trestných činů nestále rozvíjí nové techniky útoků a tyto útoky se stávající rychlejšími a sofistikovanějšími, proto se efektivita zabezpečení stala kritickým problémem pro každou organizaci.
- Použití analýzy Big Data poskytuje organizacím rychlejší přístup k vlastním i externím informacím. Pro detekci a eliminaci bezpečnostních hrozeb je právě čas velmi důležitý, čím déle trvá odhalení bezpečnostních události, tím větší mohou být jimi způsobené škody.
- Z toho vyplývá, že použitím Big Data analýzy lze při detekci a eliminaci bezpečnostních hrozeb dosáhnout významné úspory času i financí a zvýšení produktivity.

Více informací lze nalézt na Více informací

Konference NBÚ

7. 05. 2014

Konference Kybernetická bezpečnost výsledky a výzvy
Při příležitosti slavnostního otevření Národního centra kybernetické bezpečnosti v Brně (NCKB) pořádá Národní bezpečnostní úřad konferenci na téma Kybernetická bezpečnost - výsledky a výzvy, na níž se svými příspěvky vystoupí odborníci na kybernetickou bezpečnost z celého světa. Konference se bude konat ve dnech 13. - 14. května 2014 v Hotelu International v Brně a proběhne v angličtině se simultánním tlumočením do českého jazyka. Více informací včetně programu lze nalézt na stránkách Národního centra kybernetické bezpečnosti. (odkaz: Více informací

Pozvánka na iCT Day - kybernetická bezpečnost

5. 05. 2014

NSMCluster se společně se dvěma svými členy, společností AXENTA a.s. a FerretApps s.r.o., zúčastní konference iCT Day – kybernetická bezpečnost. Akce se bude konat 10. června 2014 v Praze, v Paláci Charitas.

Obě společnosti vystupují jako partneři konference.

Více informací

Stránky: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Partneři