Change language: CZ EN FR DE RU
Měsíc kybernetické bezpečnosti

Měsíc kybernetické bezpečnosti

Evropský měsíc kybernetick é bezpečnosti  (ECSM) je celoevropská kampaň, která probíhá v mě síci říjnu. Jejím cílem je podpořit osvětu v oblasti  kybernetické bezpečnosti mezi evrops kými občany. Kampaň též poskytuje...
Network Security Monitoring Cluster součástí mezinárodního projektu FIRE

Network Security Monitoring Cluster součástí mezinárodního projektu FIRE

NSMC se účastní projektu FIRE, který byl podpořen ze 7. rámcového programu EU, tematické priority ICT, částkou více než 1 mil. eur. Projekt plánuje zapojení evropských klastrů z Itálie, Portugalska, Francie, Nizozemí, Slovenské republiky,...
NetSecurity Cluster

NetSecurity Cluster

Klastr je nezávislé sdružení firem nejen zabývajících se počítačovou bezpečností. Snažíme se o zviditelnění této problematiky neboť kritická infrastruktura je napojena na IT a kybernetická válka není pouze mýtus.
Naše služby

Naše služby

Myslíte si, že je Vaše firemní síť bezpečná? Dochází k výpadkům nebo zpoždění na síti a nevíte proč? Nabízíme Vám audit počítačové i optické sítě, uděláme Vám rentgen Vašeho IT!
CSIRT pro bezpečnou síť

CSIRT pro bezpečnou síť

CSIRT aneb Computer Security Incident Response Team je systém zabezpečení sítí, který podporuje Evropská unie, její agentura ENISA. K tomuto přístupu se hlásí i Network Security Monitoring Cluster. Chcete vědět více? Napište nám.

Proti hackerům je zabezpečena jen desetina českých serverů

Dostatečné zabezpečení před útoky hackerů má v tuzemsku jen zhruba deset procent serverů. Zbytek neodolá ani jednoduchým útokům označovaným jako DDoS, které prostřednictvím opakovaných dotazů servery zahltí a dočasně vyřadí z provozu. Ty minulý týden použila skupina Anonymous proti serveru české vlády, která se připojila k mezinárodní dohodě proti padělatelství. Uvedla to počítačová firma AutoCont. 

Proti hackerům je zabezpečena jen desetina českých serverů

Dostatečné zabezpečení před útoky hackerů má v tuzemsku jen zhruba deset procent serverů. Zbytek neodolá ani jednoduchým útokům označovaným jako DDoS, které prostřednictvím opakovaných dotazů servery zahltí a dočasně vyřadí z provozu. Ty minulý týden použila skupina Anonymous proti serveru české vlády, která se připojila k mezinárodní dohodě proti padělatelství. Uvedla to počítačová firma AutoCont. "Pokud bychom to zjednodušili, tak současné útoky typu DDoS na vládní servery a instituce nejsou příliš složité na provedení a závažné z hlediska poškození daných institucí. Předpokládáme, že je to však takovým testem serverů, na který mohou navázat daleko složitější hackerské útoky," uvedl expert AutoContu na zabezpečení Milan Chromý. Podle Chromého by pak mohly mít útoky pro nezabezpečené servery katastrofální důsledky. Vedle zahlcení serverů dotazy a jejich dočasného vyřazení z provozu by se totiž mohla ztratit nebo poškodit data. "Na současné vlně známosti Anonymous se bude chtít ukázat i řada osamělých hackerů. S každým podařeným útokem vzniká snaha pokračovat dále," uvedl Chromý. Hnutí Anonymous volně sdružující lidi z celého světa v minulých dnech napadlo kromě vládního serveru v Česku a na Slovensku také webové stránky organizace na ochranu autorských práv OSA. Hnutí protestuje proti připojení států k protipirátské smlouvě ACTA podepsané nedávno v Tokiu. V Evropě a USA pak opakovaně čelí útokům vládní instituce i zábavní průmysl.

Zdroj: http://www.novinky.cz/internet-a-pc/257797-proti-hackerum-je-zabezpecena-jen-desetina-ceskych-serveru.html

Partneři