Change language: CZ EN FR DE RU
Antivirus nestačí
COVID

Stream 29.3.

Interaktivní eClub přivítá Jana Řežába – zakladatele projektu Socialbakers.com

 Projekt eClub ČVUT pokračuje se streamováním přednášek zajímavých hostů do dalších vysokých škol v ČR. 29. 3. 2012 bude z pražského HUBu přenášena beseda s Janem Řežábem, zakladatelem úspěšného projektu Socialbakers.com, kterému se podařilo získat investici 2,5 miliónu USD.

 

Jan Řežáb, zakladatel a vlastník společnosti Socialbakers.com, se podělí o zkušenosti se zakládáním startupů - od počátečního dobrého nápadu, přes složení týmu, až po získání finančních prostředků (společnost Social Baker získala v roce 2011 investici 2,5 mil. USD).

 

„Jsem skutečně velmi rád, že v eClubu máme příležitost přivítat výjimečně talentovaného podnikatele a zakladatele firmy SocialBakers – pana Jana Řežába.“, říká Ing. Jan Šedivý z ČVUT – zakladatel a vedoucí eClubu a dodává: „Je nesmírně důležité ukázat našim studentům, že pokud mají dobrý nápad, odhodlání a vytrvalost, mohou jim jejich startupy přinést velké dobrodružství i výdělek. Z tohoto důvodu jsem eClub zakládal a doufám, že i letos se objeví nové projekty startupů, které mezinárodní porota vyhodnotí jako životaschopné. Vítězům budou radit naši mentoři a budou opět odměněni stipendiem.“

 

Přednášku mohou zájemci sledovat i v na dalších místech v ČR, konkrétně:

-       Podnikatelský inkubátor VŠB-TU Ostrava

-       Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci

-       Moravská vysoka škola, Olomouc

-       TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové

-       Vysoká škola podnikání a.s., Ostrava

-       Technologické inovační centrum, Zlín

-       TopSeC, Ekonomicko-správní fakulta, Masarykova Univerzita, Brno

-       Fakulta Informatiky Masarykova Univerzita, Brno

-       Jihomoravské inovační centrum, Brno

 

 

Více informací naleznete na stránce http://www.eclub.cvutmedialab.cz/

Evangelizace KB pro studenty SŠ - semináře v KYPO MU

NSMC pořádá ve spolupráci s členskými organizacemi a MU, v Kybernetickém polygonu Masarykovy univerzity (KYPO) v Brně, semináře kybernetické bezpečnosti pro střední školy. Semináře jsou zcela zdarma. Cílem je budovat povědomí o kybernetické bezpečnosti v našem středním školství. 

Semináře mají veliký úspěch. Mimo brněnské SŠ jsme měli možnost přednášet například i pro studenty ze SŠ IS Dvůr Králové nad Labem. Tato škola se následně stala 3. SŠ v ČR, která vyučuje kybernetickou bezpečnost. A k naší radosti se stala první SŠ v ČR, která je členem našeho klastru.

Kurz KB pro učitele a ředitele SŠ

Vzdělávací kurz Kybernetická bezpečnost pro pedagogické pracovníky a management středních škol. Akreditace MŠMT: Č.j.: MSMT- 8135/2019-1-357.

Střední škola je organizací, která musí plnit zákonné povinnosti k ní vztažené, tak jako kterákoli jiná organizace/instituce v ČR. To je často zatím bohužel jediným důvodem, proč dříve či později začnete řešit ochranu informací – Informační bezpečnost a kvalitu poskytování svých služeb (Business Continuity). Součástí informační bezpečnosti je jak kybernetická bezpečnost, tak i ochrana osobních údajů.

Posluchači

Chráníte svá informační aktiva opravdu správně a zodpovědně? Chráníte data žáků před škodlivými vlivy a IS školy před zvídavými studenty? Umíte si poradit s triviálním výpadkem elektrické energie či s atakem ransomware? Máte dostatečně poučené zaměstnance školy, aby byli schopni odolat útoku sociálního inženýrství? Umíte být důstojným partnerem Vašemu dodavateli ICT řešení? Na tyto základní i další otázky Vám může dát odpověď právě náš vzdělávací kurz, který je možné hradit z prostředků dostupných z tzv. Šablon.

Obsah kurzu:

  • HISTORIE
  • KYBERNETICKÝ PROSTOR
  • LEGISLATIVA
  • ...

Junior centra excelence informační bezpečnosti v ČR

JCEKoncepce JCE v ČR PDF

Junior centra excelence informační bezpečnosti v ČR

NSMC je autorem koncepce SŠ Junior center excelence informační bezpečnosti v ČR.

Cílem je vybudovat v každém kraji jedno excelentní centrum, které bude nejen vyučovat informační bezpečnost podle NSMC osnov, ale bude také využívat špičkové technologie ve vybudovaných laboratořích. JCE centra budou znalosti a zkušenosti sdílet mezi sebou a poskytovat je, včetně technologií v laboratořích, i ostatním školám v rámci svého regionu. Koncepce je podporována jak NÚKIB - odborem pro vzdělávání, tak i Asociací krajů - komisí pro vzdělávání, která pomáhá s vytipováním potenciálních SŠ JCE v ještě nepokrytých regionech.

NSMC touto koncepcí naplňuje požadavky Národní strategie kybernetické bezpečnosti ČR na období let 2015 - 2020 a akčního plánu k...

Partneři