Change language: CZ EN FR DE RU
CIH
JC3

CSIRT odhalil hackerský útok na Lotyšsko prostřednictvím serverů v ČR

V minulých dnech se dosud neznámým hackerům podařilo zaútočit na cíl v Lotyšsku. Hackeři k tomu využili na 200 počítačových serverů, které jsou umístěny v České republice. Na jaký konkrétní cíl byl útok veden není dosud známo, vzhledem k stále probíhajícímu vyšetřování.

CSIRT odhalil hackerský útok na Lotyšsko prostřednictvím serverů v ČR

V minulých dnech se dosud neznámým hackerům podařilo zaútočit na cíl v Lotyšsku. Hackeři k tomu využili na 200 počítačových serverů, které jsou umístěny v České republice. Na jaký konkrétní cíl byl útok veden není dosud známo, vzhledem k stále probíhajícímu vyšetřování. Útok jako první zachytil bezpečnostní tým CSIRT, který řeší bezpečnostní incidenty v České republice. Napadené počítače hackeři využili k rozsáhlému útoku, kdy je oběť zahlcována požadavky k zobrazení stránky a následně systém spadne. Sdružení CZ.NIC, které je provozovatelem českého CSIRTU, upozorňovalo na špatnou konfiguraci serverů, které je potřeba změnit, aby se útoky neopakovaly. Za každých okolností chce CSIRT provést analýzu současného stavu nastavení DNS serverů, aby se podobným útokům předcházelo.

Zdroj: http://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/270172-hackeri-vyuzili-na-200-ceskych-serveru-k-utoku-na-lotyssko.html

Partneři