Change language: CZ EN FR DE RU
CIH
JC3

McAfee odhalili software pro krádeže financí

Výrobce zabezpečení a antivirových programů McAfee odhalil software pro krádeže peněz přes internetové bankovnictví. Zjistili, že software automaticky naistaluje kód, díky němuž pak operace úniku financí probíhá sama. Podle McAfee tímto způsobem zmizelo již asi 78 miliónů dolarů ( zhruba 1,6 miliardy Kč ) z účtů v Evropě, USA a Latinské Americe.

McAfee odhalili software pro krádeže financí

Výrobce zabezpečení a antivirových programů McAfee odhalil software pro krádeže peněz přes internetové bankovnictví. Zjistili, že software automaticky naistaluje kód, díky němuž pak operace úniku financí probíhá sama. Podle McAfee tímto způsobem zmizelo již asi 78 miliónů dolarů ( zhruba 1,6 miliardy Kč ) z účtů v Evropě, USA a Latinské Americe. Šlo o několik podvodných převodů v 60 bankách na těchto třech kontinentech. Podle agentury Reuters experti zjistili, že hackeři k napadení použili již dvou známých kódů: Zeus a SpyEye. Ovšem nové verze softwaru umí krást nejen přihlašovací údaje, ale už i dokonce provést platbu. Podle Guardian Analyticsa Trend Micro jde o začátek nové technologie, před kterou je potřeba se bránit.

Zdroj: http://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/271643-zakerny-program-ukradl-loni-pres-internet-1-6-miliardy-korun.html

Partneři