Change language: CZ EN FR DE RU
CIH
JC3

Říjen- Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti

Říjen je prvním Evropským měsícem kybernetické bezpečnosti vyhlášeným agenturou ENISA v České republice, Lucembursku, Norsku, Rumunsku, Slovinsku, Španělsku, Portugalsku a Velké Británii. V týdnu od 22. do 26. října se v rámci této iniciativy koná v České republice týden kybernetické bezpečnosti pod záštitou Ministerstva vnitra. V tomto týdnu budou konat akce podporující šíření povědomí o kybernetické bezpečnosti.

 

Říjen- Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti
Říjen je prvním Evropským měsícem kybernetické bezpečnosti vyhlášeným agenturou ENISA v České republice, Lucembursku, Norsku, Rumunsku, Slovinsku, Španělsku, Portugalsku a Velké Británii. V týdnu od 22. do 26. října se v rámci této iniciativy koná v České republice týden kybernetické bezpečnosti pod záštitou Ministerstva vnitra. V tomto týdnu budou konat akce podporující šíření povědomí o kybernetické bezpečnosti.

Cíle Evropského Měsíce kybernetické bezpečnosti (ECSM) je podporovat povědomí o kybernetické bezpečnosti občanů, změnit jejich vnímání kybernetických hrozeb, a poskytovat aktuální informace o zabezpečení prostřednictvím vzdělávání, či osvědčených postupů. Široké možnosti aktivit se budou konat po celé Evropě, jako televizní a denní rozhlasové kampaně, mediální kampaně na sociálních sítích včetně kulatých stolů nevládních organizací k projednání ochrany dětí on-line.

Více informací o Evropském měsíci kybernetické bezpečnosti najdete na http://www.enisa.europa.eu/media/press-releases/the-first-european-cyber-security-month-starts-today-across-europe-be-aware-be-secure

Partneři