Change language: CZ EN FR DE RU
CIH
JC3

Rusové odhalili špionážní virus citlivých informací na Blízkém východě

Bezpečnostní fima Kaspersky Labs, se sídlem v Rusku, odhalila hackerský útok, jehož cílem jsou citlivé soukromé informace ze zemí na Blízkém východě. Podlem zástupce firmy šlo o špionážní virus Flame, který se šíří již od srpna 2010. Byly napadeny dokonce i informace z Izraele a Íránu. Dle ruských odborníků jde o jednu z největších hrozeb, která byla kdy odhalena a domnívají se, že za útokem stojí vláda nějaké země.

Rusové odhalili špionážní virus citlivých informací na Blízkém východě

Bezpečnostní fima Kaspersky Labs, se sídlem v Rusku, odhalila hackerský útok, jehož cílem jsou citlivé soukromé informace ze zemí na Blízkém východě. Podlem zástupce firmy šlo o špionážní virus Flame, který se šíří již od srpna 2010. Byly napadeny dokonce i informace z Izraele a Íránu. Dle ruských odborníků jde o jednu z největších hrozeb, která byla kdy odhalena a domnívají se, že za útokem stojí vláda nějaké země. Již dřívě byly odhaleny podobné útoky, jako Stuxnet, který měl paralyzovat jaderná zařízení v Íránu, nebo hrozba s názvem Dugu, která sbírala citlivá data ve velkých podnicích. Flame je podle profesora Alana Woodwarda, britského počítačového odborníka: "takový vysavač citlivých informací." Flame dokáže pořizovat screenshoty, zaznamenávat zvuky, nebo zachycovat pokyny na klávesnici. Bylo zasaženo více než 600 určených cílů- od akademické půdy, přes podniky, až po vládní počítače na Blízkém východě.

 

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/268872-rusove-odhalili-rozsahly-kyberutok-na-blizkem-vychode-cilil-na-iran-i-izrael.html

Partneři