Change language: CZ EN FR DE RU
CIH
JC3

Výzva americké vlády: deaktivujte si program JAVA

JAVA je rozšířený technický jazyk, který využívají programátoři k vytváření internetových aplikací a dalších programů. Specialisté na počítačovou bezpečnost upozornili, že v něm našli slabé místo.

Výzva americké vlády: deaktivujte si program JAVA

Obávají se, že by toho mohli využít hackeři a začít tak napadat dané počítače.  Výrobcem programu je americká společnost Oracle. Ta prý již pracuje na opravném programu, ale podle expertů ani tato „záplata“ dostatečně nechrání a další nápravy mohou trvat i dva roky.

Americká vláda tedy reaguje na tuto hrozbu a americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti vydalo varování s doporučením deaktivovat program Java.

"Odhalení neznámých hrozeb v systémech, které dnes a denně používáme, není nic nového. Každý rok jich můžeme vidět tisíce, mediální pozornosti se dostane jen zlomku z nich. Tyto případy jen potvrzují, že je třeba být připravení a nespoléhat výhradně na tradiční řešení jako jsou antiviry, firewally nebo UTM, které vyhledávají jen známé hrozby.

Vyplatí se investovat do penetračních testů, bezpečnostních auditů a progresivních technologií, které umí reagovat na nestandardní situace a anomálie." Pavel Minařík, Chief Technology Officer, INVEA-TECH, a.s.

 

Specialisté radí již několik let, aby si uživatelé program Java deaktivovali. Je to jedno z řešení, jak se vyhnout komplikacím s jeho užíváním. Dalším tipem, jak se chránit, je si jej aktualizovat, zablokovat v prohlížeči a používat odděleně. Poslední rada zní, aby si uživatelé tento jazyk nainstalovali selektivně, pokud to například vyžadují některé webové aplikace.

Zdroj:

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/290119-usa-vyzvaly-uzivatele-pocitacu-aby-si-deaktivovali-program-java.html

http://www.spiegel.de/netzwelt/web/sicherheitsluecke-in-java-7-aktualisieren-oder-loeschen-a-877322.html

Partneři