Change language: CZ EN FR DE RU
CIH
JC3

Trojský kůň Flashback napadl více než 600 tisíc počítačů a vydělává hackerům nemalé peníze

Velmi zákeřný trojský kůň Flashback napadl na začátku dubna více než 600 tisíc počítačů s operačním systémem Mac OS X. Díky reklamě, která se na velkém množství počítačů zobrazovala, si hackeři podle odhadů přišli na částku okolo 200 tisíc korun za den.

Trojský kůň Flashback napadl více než 600 tisíc počítačů a vydělává hackerům nemalé peníze

Velmi zákeřný trojský kůň Flashback napadl na začátku dubna více než 600 tisíc počítačů s operačním systémem Mac OS X. Díky reklamě, která se na velkém množství počítačů zobrazovala, si hackeři podle odhadů přišli na částku okolo 200 tisíc korun za den.Stovky tisíc počítačů byly Flashbackem bez povšimnutí nakaženy přibližně dva týdny. Celkem by si tak hackeři dle odhadu společnosti TechSpot přišli na 2,8 miliónu korun. Podle odhadů antivirových společností je stále ještě zavirováno tímto trojským koněm přes 100 tisíc PC, přestože od odhalení uplynul již téměř měsíc. Trojský kůň Flashback patří podle expertů k jedné z nejzákeřnějších hrozeb na internetu. Uživatel si totiž počítač nezaviruje tím, že do něj něco stáhne, ale už pouhou návštěvou webové stránky. Hackeři přitom tento nebezpečný kód nasazují kromě podvodných stránek i na legitimní weby, jejichž zabezpečení se jim podaří prolomit. Do počítače se pak nezvaný návštěvník dostane kvůli chybě v platformě Java, která se využívá na řadě webových stránek.

Zdroj: http://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/266760-zakerny-trojsky-kun-flashback-vydelava-hackerum-200-tisic-korun-denne.html

Partneři