Change language: CZ EN FR DE RU
Antivirus nestačí
COVID

Setkání se studenty 10. 5. 2012

Setkání se studenty (burza studentů) proběhne dne 10. 5.  v době od 10:00 do 13:00. V případě Vaší účasti stačí pouze představit během 5 minut Vaši společnost, popř. pozice které poptáváte.
Po prezentaci jednotlivých společností možnost individuálních dohod se studenty.
Místo konání: FI MU, místnost B517 (budova B, 5. patro), Botanická 68a, Brno. Prosíme příchod cca 9,45, možnost parkování je v nákupním domě Sfinx, http://maps.google.cz/maps?hl=cs&q=brno&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1540&bih=823&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wl.
 
Další průběh spolupráce s již vybranými studenty:
- účast 10.5. na setkání se studenty
- vytvoření pracovní pozice studenta - vypracovánbí zadánínáplně práce, tzv. Tématu Interim Projectu, které univerzita zkontroluje, zda odpovídá kritériím oboru, a bude vystaveno na web pro studenty – v podstatě jde klasický inzerát, který firma vyvěšuje, když shání zaměstnance na hlavní pracovní poměr
- podpis smlouvy
- může proběhnout výběrové řízení na vypsané pozice - organizuje si firma sama
- po skončení výběru stačí e-mailem ohlásit, kdo k Vám bude nastupovat a na jakou pozici, doporučovaný termín nástupu je pro podzimní semestr nejpozději 1. září, ideálně však kdykoli během června, července nebo srpna, pro jarní semestr 1. února nebo i dříve!
- cca měsíc po započetí stáží proběhne úvodní schůzka garantů všech partnerů (univerzita bude informovat)
- na konci stáží pak proběhne závěrečná schůzka garantů

Vzor smlouvy, stejně jako platná Pravidla spolupráce lze najít na http://is.muni.cz/do/fi/ssme/ip/con/.
Odkaz pro další inspiraci na vystavená Témata z minulosti: http://is.muni.cz/do/fi/ssme/ip/prop/.
 
V případě Vašeho zájmu studenty poptat a akce se zúčastnit kontaktujte prosím paní Jitku Kitner z Masarykovy univerzity, na emailu: kitner@fi.muni.cz do 8.5.2012.

 

Evangelizace KB pro studenty SŠ - semináře v KYPO MU

NSMC pořádá ve spolupráci s členskými organizacemi a MU, v Kybernetickém polygonu Masarykovy univerzity (KYPO) v Brně, semináře kybernetické bezpečnosti pro střední školy. Semináře jsou zcela zdarma. Cílem je budovat povědomí o kybernetické bezpečnosti v našem středním školství. 

Semináře mají veliký úspěch. Mimo brněnské SŠ jsme měli možnost přednášet například i pro studenty ze SŠ IS Dvůr Králové nad Labem. Tato škola se následně stala 3. SŠ v ČR, která vyučuje kybernetickou bezpečnost. A k naší radosti se stala první SŠ v ČR, která je členem našeho klastru.

Kurz KB pro učitele a ředitele SŠ

Vzdělávací kurz Kybernetická bezpečnost pro pedagogické pracovníky a management středních škol. Akreditace MŠMT: Č.j.: MSMT- 8135/2019-1-357.

Střední škola je organizací, která musí plnit zákonné povinnosti k ní vztažené, tak jako kterákoli jiná organizace/instituce v ČR. To je často zatím bohužel jediným důvodem, proč dříve či později začnete řešit ochranu informací – Informační bezpečnost a kvalitu poskytování svých služeb (Business Continuity). Součástí informační bezpečnosti je jak kybernetická bezpečnost, tak i ochrana osobních údajů.

Posluchači

Chráníte svá informační aktiva opravdu správně a zodpovědně? Chráníte data žáků před škodlivými vlivy a IS školy před zvídavými studenty? Umíte si poradit s triviálním výpadkem elektrické energie či s atakem ransomware? Máte dostatečně poučené zaměstnance školy, aby byli schopni odolat útoku sociálního inženýrství? Umíte být důstojným partnerem Vašemu dodavateli ICT řešení? Na tyto základní i další otázky Vám může dát odpověď právě náš vzdělávací kurz, který je možné hradit z prostředků dostupných z tzv. Šablon.

Obsah kurzu:

  • HISTORIE
  • KYBERNETICKÝ PROSTOR
  • LEGISLATIVA
  • ...

Junior centra excelence informační bezpečnosti v ČR

JCEKoncepce JCE v ČR PDF

Junior centra excelence informační bezpečnosti v ČR

NSMC je autorem koncepce SŠ Junior center excelence informační bezpečnosti v ČR.

Cílem je vybudovat v každém kraji jedno excelentní centrum, které bude nejen vyučovat informační bezpečnost podle NSMC osnov, ale bude také využívat špičkové technologie ve vybudovaných laboratořích. JCE centra budou znalosti a zkušenosti sdílet mezi sebou a poskytovat je, včetně technologií v laboratořích, i ostatním školám v rámci svého regionu. Koncepce je podporována jak NÚKIB - odborem pro vzdělávání, tak i Asociací krajů - komisí pro vzdělávání, která pomáhá s vytipováním potenciálních SŠ JCE v ještě nepokrytých regionech.

NSMC touto koncepcí naplňuje požadavky Národní strategie kybernetické bezpečnosti ČR na období let 2015 - 2020 a akčního plánu k...

Partneři