Change language: CZ EN FR DE RU
Antivirus nestačí
COVID

Stream 24.9.

Nový ročník eClubu zahájí svou přednáškou ředitel Varick Street inkubátoru Polytechnického institutu university New York, pan Steven Kyuan.

 

Praha, 19. 9. 2012 – Projekt eClub ČVUT pokračuje se streamováním přednášek zajímavých hostů do dalších vysokých škol v ČR i v nadcházejícím semestru. 24. 9. 2012 bude z pražského HUBu přenášena beseda s ředitelem Varick Street inkubátoru, který působí při Polytechnickém institutu university New York, panem Steven Kuyanem.

 
 

Steven Kuyan se přijede podělit o své poznatky a zkušenosti s vedením univerzitního inkubátoru v USA. Pro návštěvníky eClubu ČVUT a pro další zájemce o problematiku startupů připravil přednášku, na které přiblíží fungování zakládání nových firem v akademickém prostředí amerických škol.

Přednáška bude, v rámci projektu „Praktická akademie IT znalostí“, přenášena do dalších vysokých škol v ČR, konkrétně ji mohou zájemci shlédnout na těchto místech:

 

-       Podnikatelský inkubátor VŠB-TU Ostrava

-       Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci

-       Moravská vysoka škola, Olomouc

-       TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové

-       Vysoká škola podnikání a.s., Ostrava

-       Technologické inovační centrum, Zlín

-       TopSeC, Ekonomicko-správní fakulta, Masarykova Univerzita, Brno

-       Fakulta Informatiky Masarykova Univerzita, Brno

-       Jihomoravské inovační centrum, Brno

Přednáška bude zároveň přenášena i do Varick Street inkubátoru v USA.

Zakladatel eClubu, Honza Šedivý, k této výjimečné přednášce říká: „Jsem opravdu rád, že se nám podařilo na začátek nového běhu eClubu získat takto významného hosta, který jistě rozšíří náš pohled na problematiku zakládání startupů. Zároveň mne velmi těší, že se nám spolu s Varick street inkubátorem podařilo uspořádat mezinárodní soutěž pro studenty vysokých škol, ve které můžeme vítěze odměnit opravdu velmi lákavou cenou – založením vlastní firmy v USA. V nespolední řadě mě těší, že si nadaní studenti mohou osvojit základy mezinárodní spolupráce“

 

Beseda se Stevenem Kuyanem se uskuteční 24. 9. 2012 od 18:00 v pražském HUBu.

 

Více informací naleznete na stránce http://www.eclub.cvutmedialab.cz/

Evangelizace KB pro studenty SŠ - semináře v KYPO MU

NSMC pořádá ve spolupráci s členskými organizacemi a MU, v Kybernetickém polygonu Masarykovy univerzity (KYPO) v Brně, semináře kybernetické bezpečnosti pro střední školy. Semináře jsou zcela zdarma. Cílem je budovat povědomí o kybernetické bezpečnosti v našem středním školství. 

Semináře mají veliký úspěch. Mimo brněnské SŠ jsme měli možnost přednášet například i pro studenty ze SŠ IS Dvůr Králové nad Labem. Tato škola se následně stala 3. SŠ v ČR, která vyučuje kybernetickou bezpečnost. A k naší radosti se stala první SŠ v ČR, která je členem našeho klastru.

Kurz KB pro učitele a ředitele SŠ

Vzdělávací kurz Kybernetická bezpečnost pro pedagogické pracovníky a management středních škol. Akreditace MŠMT: Č.j.: MSMT- 8135/2019-1-357.

Střední škola je organizací, která musí plnit zákonné povinnosti k ní vztažené, tak jako kterákoli jiná organizace/instituce v ČR. To je často zatím bohužel jediným důvodem, proč dříve či později začnete řešit ochranu informací – Informační bezpečnost a kvalitu poskytování svých služeb (Business Continuity). Součástí informační bezpečnosti je jak kybernetická bezpečnost, tak i ochrana osobních údajů.

Posluchači

Chráníte svá informační aktiva opravdu správně a zodpovědně? Chráníte data žáků před škodlivými vlivy a IS školy před zvídavými studenty? Umíte si poradit s triviálním výpadkem elektrické energie či s atakem ransomware? Máte dostatečně poučené zaměstnance školy, aby byli schopni odolat útoku sociálního inženýrství? Umíte být důstojným partnerem Vašemu dodavateli ICT řešení? Na tyto základní i další otázky Vám může dát odpověď právě náš vzdělávací kurz, který je možné hradit z prostředků dostupných z tzv. Šablon.

Obsah kurzu:

  • HISTORIE
  • KYBERNETICKÝ PROSTOR
  • LEGISLATIVA
  • ...

Junior centra excelence informační bezpečnosti v ČR

JCEKoncepce JCE v ČR PDF

Junior centra excelence informační bezpečnosti v ČR

NSMC je autorem koncepce SŠ Junior center excelence informační bezpečnosti v ČR.

Cílem je vybudovat v každém kraji jedno excelentní centrum, které bude nejen vyučovat informační bezpečnost podle NSMC osnov, ale bude také využívat špičkové technologie ve vybudovaných laboratořích. JCE centra budou znalosti a zkušenosti sdílet mezi sebou a poskytovat je, včetně technologií v laboratořích, i ostatním školám v rámci svého regionu. Koncepce je podporována jak NÚKIB - odborem pro vzdělávání, tak i Asociací krajů - komisí pro vzdělávání, která pomáhá s vytipováním potenciálních SŠ JCE v ještě nepokrytých regionech.

NSMC touto koncepcí naplňuje požadavky Národní strategie kybernetické bezpečnosti ČR na období let 2015 - 2020 a akčního plánu k...

Partneři