Change language: CZ EN FR DE RU
CIH
JC3

Stream 25. 4. 2012

eClub ČVUT zakončí své interaktivní semináře přednáškou Patricka Zandla, šéfredaktora serveru Lupa.cz

Třetí ročník projektu eClub ČVUT přinesl inovaci v podobě streamování vybraných přednášek do ostatních vysokých škol v ČR a umožnil tak více než pěti stovkám studentů online sledovat zajímavé přenášky a pokládat dotazy a připomínky v reálném čase. Poslední přenášený seminář, jehož hostem bude Patrick Zandl – šéfredaktor serveru Lupa.cz, se uskuteční v pražském HUBu 25. 4. 2012 od 18:00.

Třetí ročník projektu eClub ČVUT, který přinesl inovaci v podobě streamování vybraných přednášek do ostatních vysokých škol v ČR, má před sebou poslední přenášený seminář, jehož hostem bude pan Patrick Zandl, šéfredaktor serveru Lupa.cz.

První dvě streamované přednášky, jejichž hosty byli pánové Karel Janeček a Oldřich Neuberger shlédlo v dalších devíti vysokých školách v ČR více než 500 studentů.

S nápadem propojit studenty se zájmem o podnikání přišel Jan Šedivý z katedry kybernetiky ČVUT, který hodnotí třetí ročník eClubu následovně: „Jsem opravdu nadšený z toho, jak velký pokrok eClub od jeho založení v září 2011 udělal. Studenti se zájmem o podnikání a vstup na trh nás začínají kontaktovat sami, podnikatelské a inovativní nápady se stále zlepšují a zájem o streamování do ostatních vysokých škol v Česku nám jen potvrzuje skutečnost, že jsme se vydali správnou cestou.“

K dalšímu působení eClubu ČVUT Šedivý říká: „Jsme si vědomi toho, že je před námi ještě dlouhá cesta, než se nám podaří vybudovat místo, které budou studenti vnímat jako klub, ve kterém je vždy někdo vyslechne a pomůže jim s jejich byznysem. Na druhou stranu, už nyní se velmi těším na závěrečné prezentace letošních soutěžících, které proběhnou 9. 5. 2012 a kde mezinárodní porota vybere další týmy, které na podporu svých projektů dostanou stipendium. Je ohromné sledovat, jak se kvalita prezentací rok od roku zvyšuje.“

steeam 25.4.

Více informací o programu, podmínkách udělení stipendia a aktuálních studentských projektech naleznete na stránce http://www.eclub.cvutmedialab.cz/

CIH

NSMC je zapojen v konsorciu společností zaměřených na kybernetickou bezpečnost

Evangelizace KB pro studenty SŠ - semináře v KYPO MU

NSMC pořádá ve spolupráci s členskými organizacemi a MU, v Kybernetickém polygonu Masarykovy univerzity (KYPO) v Brně, semináře kybernetické bezpečnosti pro střední školy. Semináře jsou zcela zdarma. Cílem je budovat povědomí o kybernetické bezpečnosti v našem středním školství. 

Semináře mají veliký úspěch. Mimo brněnské SŠ jsme měli možnost přednášet například i pro studenty ze SŠ IS Dvůr Králové nad Labem. Tato škola se následně stala 3. SŠ v ČR, která vyučuje kybernetickou bezpečnost. A k naší radosti se stala první SŠ v ČR, která je členem našeho klastru.

Junior centra excelence informační bezpečnosti v ČR©

   CYLAB

Koncepce© JCE IB© v ČR       

Junior centra excelence informační bezpečnosti© v ČR

Ing. Jiří Sedláček je autorem Koncepce Junior center excelence informační bezpečnosti v ČR©.

Cílem je vybudovat v každém kraji jedno excelentní centrum, které bude nejen vyučovat informační bezpečnost podle osnov vytvořených Jiřím Sedláčkem, ale bude také využívat špičkové technologie ve vybudovaných laboratořích. JCE IB© centra budou znalosti a zkušenosti sdílet mezi sebou a poskytovat je, včetně technologií v laboratořích, i ostatním školám v rámci svého regionu. Koncepce© je podporována jak NÚKIB...

Kurz KB pro učitele a ředitele SŠ

Vzdělávací kurz Kybernetická bezpečnost pro pedagogické pracovníky a management středních škol. Akreditace MŠMT: Č.j.: MSMT- 8135/2019-1-357.

Střední škola je organizací, která musí plnit zákonné povinnosti k ní vztažené, tak jako kterákoli jiná organizace/instituce v ČR. To je často zatím bohužel jediným důvodem, proč dříve či později začnete řešit ochranu informací – Informační bezpečnost a kvalitu poskytování svých služeb (Business Continuity). Součástí informační bezpečnosti je jak kybernetická bezpečnost, tak i ochrana osobních údajů.

Posluchači

Chráníte svá informační aktiva opravdu správně a zodpovědně? Chráníte data žáků před škodlivými vlivy a IS školy před zvídavými studenty? Umíte si poradit s triviálním výpadkem elektrické energie či s atakem ransomware? Máte dostatečně poučené zaměstnance školy, aby byli schopni odolat útoku sociálního inženýrství? Umíte být důstojným partnerem Vašemu dodavateli ICT řešení? Na tyto základní i další otázky Vám může dát odpověď právě náš vzdělávací kurz, který je možné hradit z prostředků dostupných z tzv. Šablon.

Cena kurzu v délce trvání 8 hodin (nejsou zde uvedeny případné cestovní výdaje spojené s dojezdem lektora do lokality mimo...

Partneři